Przeogarniacze to projekt edukacyjny, adresowany do uczniów klas czwartych. Dzięki niemu, w czasie pięciu 90-minutowych spotkań o charakterze warsztatowym, zapoznajemy uczniów z zagadnieniami z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz działań prospołecznych. Uczniowie będą uczestniczyć w inspirujących lekcjach, których scenariusze oparliśmy o aktywne formy nauczania, czyli bazujące na nauce przez współpracę i zabawę. Tematy spotkań dobrane są tak, aby poszerzać horyzonty i ukazywać zastosowanie poruszanych zagadnień w życiu codziennym.

Przeogarniacze to nowa odsłona prowadzonego przez Fundację w latach 2016-2019 programu Mały Świat Dużego Pieniądza, który obejmował zajęcia o podobnej tematyce. Nasze dotychczasowe doświadczenia pozwoliły wzbogacić scenariusze zajęć o nowe, cenne zagadnienia i ćwiczenia – wszystko po to, by jeszcze mocniej postawić na praktyczny wymiar przekazywanej przez nas wiedzy. Nasze scenariusze płynnie dopasowujemy do trendów współczesności. W taki sposób, do tematów poruszanych podczas warsztatów trafiły między innymi zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa, oczywiście w formie dostosowanej do percepcji naszych odbiorców.

Wykorzystanie podczas zajęć urządzeń multimedialnych oraz korzystanie z aplikacji, które rozszerzą i wzbogacą dedykowaną ofertę edukacyjną pozwolą zapoznać uczestników z różnymi formami współpracy, w tym z pracą projektową, grupową oraz elementami warsztatowymi.

 

TEMATY NASZYCH ZAJĘĆ

1. Od barteru do płatności online – po co wymyślono pieniądze? 

2. By czas nie gonił nas – jak skutecznie planować i zarządzać swoim czasem? 

3. Mój zawód – nasza przyszłość. Jak rozgryźć rynek pracy?  

4. Nasze wybory nasz świat – o oszczędzaniu zasobów, marketingu i pomysłach na biznes. 

5. Trenujemy pracę projektową i wystąpienia – wspólne planowanie wycieczki i prezentacje wystąpień w grupach. 

 

Zwieńczeniem programu będzie sfinansowana przez Fundację jednodniowa edukacyjna wycieczka tematyczna, która obejmie min. jedno miejsce powiązane z tematyką projektu.

Uczniowie otrzymają również prezenty w postaci książek „Świat Pieniądza” oraz tematyczne upominki.

 


Informujemy, że szkoła nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacją projektu. Wszystkie koszty są w całości finansowane przez Fundację Śnieżka.


Informujemy, że zapisy na I semestr w roku szkolnym 2023/2024
trwają do 4 października.

 

Pliki do pobrania

KONTAKT W SPRAWIE PROJEKTU

+

Podsumowaniew liczbach

1567

uczniów z 87 klas czwartych poznało tajniki ekonomii

37

szkół podstawowych wzięło udział w projekcie

5

spotkań warsztatowych (10 h lekcyjnych) w każdej klasie