Wspieramy dębickie świetlice dla ukraińskich dzieci

18 marca 2022

Fundacja Śnieżka włączyła się w pomoc ukraińskim dzieciom w Dębicy. Maluchy wraz z mamami i opiekunami znalazły pomoc w Placówkach Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” działających przy tutejszym Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Fundacja przekazała na ten cel środki finansowe w kwocie 10 000 zł, wspierające zakup materiałów dydaktycznych oraz przygotowanie przekąsek dla Podopiecznych w trzech obecnie działających świetlicach. Udział naszej fundacji w tym przedsięwzięciu to forma wypełniania jej misji edukacyjnej. Dzięki spotkaniom świetlicowym doświadczone wojną dzieci mogą otrzymać namiastkę zabranego im z dnia na dzień świata – zabawa z rówieśnikami jest tym, czego bez wątpienia teraz potrzebują. Uczestnictwo w przygotowanych dla nich zajęciach choć na chwilę pomaga oderwać ich myśli od trudnych tematów, którymi żyją ich rodzice. Zainteresowanie zajęciami jest ogromne, a uśmiechy na buziach ich najmłodszych gości świadczą o tym, że cel przedsięwzięcia udaje się realizować z powodzeniem. ! Jednocześnie dziękujemy za wspaniałą pracę wszystkim zaangażowanym w opiekę nad Podopiecznymi świetlic.