Nasza Fundacja wiosennie odnowiła dębicki oddział ginekologiczno-położniczy

7 kwietnia 2022

Nasza Fundacja wykonała renowację dębickiego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Ginekologii Onkologicznej, realizując tym samym misję w zakresie działalności lokalnej. Oficjalna prezentacja, która miała miejsce 7 kwietnia, to podsumowanie prac, dzięki którym pacjentki mogą nacieszyć oczy kobiecymi zdobieniami ścian w świeżo odnowionych wnętrzach. To drugi – obok dziecięcego – oddział Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy, który udało nam się odnowić i upiększyć dzięki wsparciu Śnieżki.

W prezentacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Ginekologii Onkologicznej wzięły udział władze i pracownicy szpitala – w tym dyrektor naczelny Przemysław Wojtys, kierownik oddziału Bogusław Gawlik oraz położna oddziałowa Małgorzata Szpunar – a także przedstawiciele naszej Fundacji.

Jako kobieca część zespołu Fundacji Śnieżka szczególnie czujemy istotę zmiany na oddziale, który jest dedykowany właśnie kobietom. Bez wątpienia kobieta, która przekracza próg oddziału szpitalnego i staje się jego pacjentką, nadal pozostaje kobietą. Mamy nadzieję, że estetyka otoczenia – która jest dla nas tak ważna – pozwoli utrzymać pacjentkom stan harmonii i równowagi
w czasie pobytu w szpitalu
– mówi Agnieszka Węgrzyn, członek zarządu Fundacji Śnieżka.

Wiosną kwiaty wyrosły nawet na ścianach

Dzięki wykonanym pracom na dębickiej ginekologii zagościła wiosna. Odświeżyliśmy nie tylko sale i korytarze, lecz także zadbaliśmy o estetykę otoczenia i kobiece, pastelowe barwy. Kwiatowe zdobienia wykonała pochodząca z Podkarpacia artystka Joanna Jeleniewska, która – po raz kolejny we współpracy ze Śnieżką – włożyła wiele serca w wykonanie malunków.

Aby renowacja pomieszczeń na oddziale była kompletna i w pełni profesjonalna, potrzebne było wykonanie gładzi, gruntowanie
i malowanie. Przeznaczono na nie aż 2758 kg gładzi, 617 litrów farby i 510 litrów gruntu. Prace objęły także montaż nowych odbojnic. Na odnowienie dębickiego oddziału ginekologicznego przeznaczyliśmy łącznie środki w wysokości ponad 127 tys. zł.

Śnieżka od lat wspiera lokalną społeczność

Nasza Fundacja ponownie skupiła się na potrzebach lokalnej społeczności. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku wsparliśmy dziecięce i młodzieżowe oddziały psychiatryczne w podkarpackim Łańcucie, skierowaliśmy pomoc do dębickiego szpitala, który znajduje się w pobliżu siedziby spółki założycielskiej naszej Fundacji. Dębicki oddział to już 32 placówka, którą objęliśmy takim wsparciem, zwiększając komfort małych i dorosłych pacjentów, a także personelu szpitali.

Włączanie się w działania na rzecz lokalnej społeczności niezmiennie pozostaje ważnym elementem naszej fundacyjnej misji, zamierzamy tym samym kontynuować wsparcie dla dębickiego szpitala. Aktualnie wspólnie z dyrekcją przygotowujemy się już do kolejnej renowacji, która tym razem obejmie tutejszy Oddział Wewnętrzny – zapowiedziała podczas konferencji Aleksandra Małozięć, prezes Fundacji Śnieżka.

Wspomniany wcześniej dębicki Oddział Dziecięcy został objęty pomocą jako jeden z pierwszych. Śnieżka ponownie wykonała jego renowację w 2019 roku – jako 30. z kolei. Wówczas ściany oddziału zostały ozdobione motywami związanymi z lokalną historią według zasady „uczyć, bawiąc”, a mali pacjenci zyskali dodatkowo kącik zabaw.

Relacja z wydarzenia jest dostępna na naszym fanpage’u :