p4
p6
p3

Aktualności

Wystartował program Mali Projektanci !!


6 maja 2016

5 maja w Miejskim Przedszkolu nr 5 zainaugurowano pierwsze zajęcia w ramach nowego programu edukacyjnego „Mali Projektanci”, realizowanego przez Śnieżkę i Fundację Śnieżki Twoja Szansa. Pilotażowa edycja adresowanego do przedszkolaków projektu, odbywa się w przedszkolach miejskich na terenie Dębicy. Twórcze zajęcia artystyczne poprowadzi znana dębicka malarka Agnieszka Osak.

Celem projektu jest edukacja artystyczna najmłodszych i rozbudzanie ich kreatywności poprzez praktyczne obcowanie ze sztuką. Przedszkolaki wezmą udział w zajęciach rozwijających pomysłowość i twórczość, których zwieńczeniem będzie wspólne stworzenie spektakularnego dzieła pod okiem malarki. Podczas zajęć we wszystkich przedszkolach powstaną inspirujące prace, wykraczające poza szablonowane ujęcie plastyki jako „kartki i kredek”. Dzięki spotkaniom dzieci będą rozwijać indywidualne zdolności, ale nie zabraknie także możliwości sprawdzenia się w działaniach wspólnych. Znana dębicka malarka Agnieszka Osak przygotuje wielopoziomowe konstrukcje, które mali artyści ożywią feerią barw. W trakcie spotkania każdy przedszkolak stanie się współtwórcą wielkoformatowego dzieła artystycznego.

Rozwijanie wrażliwości na sztukę, poszerzanie wiedzy o kolorach i pokazywanie dzieciom, w jaki sposób można łączyć twórczość z dobrą zabawą bez wątpienia pozytywnie wpłyną na ich rozwój i pomogą myśleć niestandardowo. – Kreatywne lekcje Śnieżki pokazują, jak ważna jest rola wyobraźni w edukacji najmłodszych. Wszystkie prace, które powstaną podczas zajęć są osobną opowieścią, wokół której dzieci skupią swoją twórczość – tłumaczy Aleksandra Małozięć, Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA. W ramach projektu w każdym przedszkolu powstanie inna wyjątkowa rzeźba stworzona przez małych artystów. W Miejskim Przedszkolu nr 5, gdzie 5 maja zainaugurowano projekt mogliśmy podziwiać magicznego smoka. Program nie kończy się jednak na jednorazowych warsztatach. Każda placówka otrzyma  w jego ramach także dodatkowe wsparcie w postaci pakietu materiałów edukacji artystycznej oraz zestawu farb Śnieżka.

Realizacja przedsięwzięcia w tak szerokim zakresie była możliwa dzięki wsparciu Fundacji Śnieżki Twoja Szansa.  – Jednym z istotnych obszarów działalności Fundacji jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży, a program Mali Projektanci daje przedszkolakom doskonałą szansę na rozwijanie zdolności poprzez wspaniałą zabawę. Dlatego też z przyjemnością włączyliśmy się w realizację tego projektu – mówi Anna Mikrut, Prezes Fundacji Śnieżki Twoja Szansa.

Projekt edukacyjny „Mali Projektanci” jest kolejnym działaniem Śnieżki wspierającym najmłodszych.

Ogólnopolska akcja „Dziecięcy  świat w kolorach”  rozwesela barwami polskie szpitale,  a program „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, w którym główną nagrodą jest budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego, daje dzieciom szansę na rozwijanie sportowych pasji. Szeroki zakres działań na rzecz wspierania edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży od 11 lat realizuje także Fundacja Śnieżki Twoja Szansa.