p4
p6
p3

Aktualności

„Przeogarniacze” Fundacji Śnieżka przemówili głosami uczniów


18 października 2023

Laureaci konkursu dubbingowego Fundacji Śnieżka użyczyli swoich głosów postaciom tytułowych „Przeogarniaczy”, którzy w projekcie edukacyjnym fundacji wspierają czwartoklasistów w nauce ekonomii poprzez zabawę. Dzięki nagraniom Zaradna Zosia, Wyliczony Wojtek i Przedsiębiorczy Przemek zyskali głos. W role narratorów wcielili się uczniowie z Brzeźnicy i Zawady, a pomogły im w tym warsztaty z wystąpień publicznych.  

Autorski projekt „Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej” koncentruje się na aktywnej i kreatywnej nauce przedsiębiorczości dzięki zabawie, pracy w grupach i realizacji projektów. Fundacja Śnieżka wspiera uczniów w nauce podstaw ekonomii już od 2016 roku, proponując zagadnienia wykraczające poza podstawę programową klasy czwartej. Od poprzedniej edycji scenariusze zajęć wzbogaciły postaci Zosi, Wojtka i Przemka.

W ubiegłym roku szkolnym Fundacja Śnieżka przeprowadziła konkurs na głosy bohaterów i w czerwcu poznaliśmy 3 laureatów
z Brzeźnicy i Zawady:

– Weronika Jezuit – szkoła w Brzeźnicy,

– Julian Bassara – szkoła w Zawadzie,

– Błażej Mądro – szkoła w Brzeźnicy.

Teraz „Przeogarniacze” mają głos, który przemówi do kolejnych uczniów objętych projektem.

 

Przeogarniacze

 

 

 

 

 

 

W październiku zwycięzcy konkursu nagrali dubbing, czyli podkład dźwiękowy, do wypowiedzi bohaterów, w których się wcielają. Realizacja odbyła się w profesjonalnym studiu nagraniowym w Domu Kultury Mors w Dębicy. Wcześniej uczniowie wzięli udział
w warsztatach doskonalących sztukę wystąpień przed publicznością, które m.in. przygotowały ich do pracy z mikrofonem studyjnym. Zajęcia poprowadziła dla nich prezes Fundacji Śnieżka Aleksandra Małozięć.

– Nasi Laureaci z dużym zaangażowaniem podeszli do swojego zadania i świetnie poradzili sobie z dubbingiem. Ich piękne głosy podarowane naszym bohaterom – Zosi, Wojtkowi i Przemkowi staną się nieodłącznym elementem zajęć prowadzonych w projekcie. Dzięki nagraniom przekazywanie wiedzy w „Przeogarniaczach” stanie się jeszcze atrakcyjniejsze – mówi prezes Fundacji Śnieżka.

Już niebawem nowe głosy Zaradnej Zosi, Wyliczonego Wojtka i Przedsiębiorczego Przemka usłyszą uczestnicy kolejnej edycji programu Fundacji Śnieżka. Zajęcia z „Przeogarniaczami” rozpoczną się pod koniec października.

 

O projekcie

Autorski projekt edukacyjny Fundacji Śnieżka „Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej” to nowa odsłona prowadzonego
w poprzednich latach programu „Mały Świat Dużego Pieniądza”. W odświeżonym formacie przybliża on uczniom klas czwartych szkół podstawowych zagadnienia z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz działań społecznych. Uczniowie uczestniczą w inspirujących lekcjach, których scenariusze opierają się o formy nauczania bazujące na nauce przez współpracę i zabawę. Ich tematyka jest dobrana tak, aby poszerzać horyzonty i przygotowywać uczniów na wyzwania dorosłości. Dotychczas przygodę z ekonomią przeżyło już ponad 1500 czwartoklasistów z 37 szkół.

Szczegóły programu dostępne są na stronie internetowej Fundacji Śnieżka pod adresem: https://fundacjasniezka.org/prze-ogarniacze-przedsiebiorczosc-inaczej/.