p4
p6
p3

Aktualności

Prezeska Fundacji Śnieżka przybliżyła młodzieży społeczną odpowiedzialność biznesu


3 stycznia 2023

Prezeska Fundacji Śnieżka poprowadziła dla dębickiej młodzieży wykład „Społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli CSR w praktyce”, upowszechniając lokalnie wiedzę o tym zagadnieniu. Spotkanie odbyło się 16 grudnia 2022 roku w ramach konferencji „Dziedzictwo Ignacego Łukasiewicza”. Podczas wydarzenia wręczono nagrody laureatom konkursów budujących wiedzę o CSR i wspierających kreatywność, nawiązując do dokonań patrona konferencji.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Dębicy oraz zaproszeni goście. Podczas swojego wykładu prezeska Fundacji Śnieżka Aleksandra Małozięć przybliżyła im ideę CSR (Corporate Social Responsibility), a także opowiedziała o ewolucji podejścia do społecznej odpowiedzialności biznesu w kierunku zrównoważonego rozwoju. Aleksandra Małozięć podzieliła się z słuchaczami przykładami rynkowymi oraz ze swojej praktyki biznesowej – jest też dyrektorką ds. komunikacji korporacyjnej i ESG w Śnieżka SA, a także wykładowczynią na AGH w Krakowie.

– Od lat obecna na rynku koncepcja CSR zakłada dbałość przedsiębiorstw o ludzi i otoczenie, w którym działają. Obecnie przedsiębiorstwa dążą do budowania biznesu zrównoważonego. Oznacza to model, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone z dbałością o szanse i potrzeby przyszłych pokoleń – wyjaśnia Aleksandra Małozięć, prezeska Fundacji Śnieżka. – Pojęcie biznesowej odpowiedzialności jest wyjątkowo bliskie Śnieżce SA, która jest fundatorem Fundacji Śnieżka. Rdzeniem działalności naszej fundacji było od początku jej istnienia wspieranie lokalnej społeczności, przede wszystkim zaś dzieci i młodzieży. Wspieramy ich edukację i dbamy o to, aby ich świat był pełen koloru, m.in. realizując nasz program renowacji oddziałów szpitalnych – dodaje.

Merytoryczna część konferencji była zwieńczona wręczeniem nagród konkursowych. Wiedzę młodzieży o CSR ugruntował konkurs literacki na opowiadanie „Gdybym był prezesem/właścicielem przedsiębiorstwa działającego na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu – CSR…”. Pozostałe nagrody wręczono w konkursach plastyczno-technicznym oraz na najlepsze przebranie, nawiązujących do dokonań patrona konferencji.

Na konferencję „Dziedzictwo Ignacego Łukasiewicza” zaprosili Burmistrz Miasta Dębica, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy oraz Szkoła Podstawowa nr 10 im. ks. prof. Alojzego Franciszka Nosala w Dębicy. Wydarzenie odbyło się w ramach programu grantowego dla lokalnych inicjatyw społecznych „Rozgrzewamy polskie serca”. Jego celem jest wspieranie polskiej historii, kultury i tradycji. Program realizuje Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza.