p4
p6
p3

Aktualności

Odnowiliśmy Kardiologię w dębickim ZOZ


15 grudnia 2023

Ukończyliśmy renowację Oddziału Kardiologicznego w dębickim szpitalu, w ramach programu „Świat w kolorach”. Jest to już 35. oddział odnowiony w ramach akcji, z czego aż cztery znajdują się właśnie w lokalnym Zespole Opieki Zdrowotnej. Oficjalne otwarcie z udziałem dyrekcji szpitala oraz przedstawicieli Fundacji odbyło się 15 grudnia br.

 

Tym razem działania renowacyjne objęły szpachlowanie, gruntowanie i malowanie sal oraz korytarza Oddziału Kardiologii, a także wykonanie nowej szaty graficznej drzwi prowadzących na oddział. Odnowione wnętrza zaprezentowano 15 grudnia podczas konferencji, w której uczestniczyli przedstawiciele szpitala oraz Fundacji Śnieżka.

– To już czwarty oddział, który wsparliśmy lokalnie – właśnie tu, w dębickim szpitalu. Po Pediatrii, Ginekologii i pomalowanym  Oddziale Wewnętrznym, dziś oficjalnie zamykamy prace na drugim piętrze szpitala, gdzie na remont obydwu skrzydeł łącznie przeznaczyliśmy środki w wysokości ponad 280 tys. zł. Na tym nie poprzestajemy i również w 2024 roku planujemy kontynuować program „Świat w kolorach” w dębickim szpitalu – komentowała podczas wydarzenia Prezes Fundacji Śnieżka, Aleksandra Małozięć.

Fachowa renowacja pomieszczeń na Oddziale Kardiologicznym objęła szpachlowanie, gruntowanie oraz malowanie ścian. Łącznie wykorzystano 1750 kg gładzi, 200 litrów gruntu i 430 litrów farb. Na prace wykonane na dębickim Oddziale Kardiologicznym przeznaczyliśmy środki w wysokości 145 tys. zł.

Podczas konferencji wspomniano między innymi o znaczeniu estetyki wnętrz w procesie leczenia.

Nasz program to akcja od serca i serce też znajdą Państwo w logo fundacji – nie mogło nas zatem zabraknąć na Oddziale Kardiologicznym. Odwiedzając z projektem kolejne polskie oddziały wsłuchujemy się w głos personelu i to dzięki tym opiniom wiemy jak ważne w procesie leczenia są aspekty psychologiczne. Jednym z nich jest właśnie poczucie komfortu w miejscu leczenia. I to tutaj widoczna jest rola projektu, takiego jak program Fundacji Śnieżka „Świat w kolorach” – podsumował Piotr Drogoń, Członek Zarządu Fundacji Śnieżka.

Podczas wydarzenia Dyrektor Naczelny ZOZ w Dębicy Przemysław Wojtys przekazał podziękowania dla Fundacji Śnieżka oraz podkreślił znaczenie wieloletniej współpracy między szpitalem, a Fundacją na rzecz poprawy komfortu leczenia pacjentów. Władze szpitala reprezentowali również: Z-ca dyr. ds. opieki zdrowotnej – lek.med. Jadwiga Niemiec-Kulij, Ordynator Oddziału – dr n.med. Marek Styczkiewicz oraz Z-ca Ordynatora – dr n.med. Marcin Kuwecki.

Projekt „Świat w kolorach”

Renowacja Oddziału Kardiologii odbyła się w ramach projektu „Świat w kolorach”, którego historia sięga 2005 roku. To 35. oddział odnowiony dzięki programowi – z inicjatywy tak Fundacji, jak i  fundatora FFiL Śnieżka SA. W ostatnich latach koncentrujemy się na wspieraniu oddziałów psychiatrii dziecięcej w całej Polsce, a także renowacji innych oddziałów szpitalnych w wymiarze lokalnym.

Dzięki działaniom w ramach programu odnowiliśmy łącznie cztery oddziały Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy, w tym w poprzednich latach Oddział Dziecięcy, Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Ginekologii Onkologicznej oraz Oddział Chorób Wewnętrznych. Ponadto renowacji poddaliśmy dziecięce i młodzieżowe oddziały psychiatryczne w Łańcucie.

Fundacja Śnieżka jest Organizacją Pożytku Publicznego, KRS 0000231088. Zachęcamy do przekazania Fundacji 1,5% podatku dochodowego.

Relacja z wydarzenia jest dostępna na naszym fanpage’u :

https://fb.watch/oY67L1lG67/ 

Media o naszej renowacji:
Redakcja PTVR: https://www.youtube.com/watch?v=en7UrzHdgLg

Ziemia Dębicka: https://ziemiadebicka.pl/2023/12/kardiologia-w-debickim-szpitalu-odnowiona-przez-fundacje-sniezka-zdjecia/

Dębica24: https://debica24.eu/artykul/fundacja-sniezka-wyremontowala/1206959