Bajeczna łąka od Śnieżki na oddziale w Dąbrowie Tarnowskiej

14 marca 2015

Oddział Dziecięcy przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej zyskał nową kolorystykę dzięki akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach” realizowanej przez FFiL Śnieżka SA. Uroczyste otwarcie nowo odmalowanego oddziału odbyło się 9 grudnia 2015 roku. Podczas spotkania kolorowe malunki podziwiały dzieci przebywające w placówce, ich rodzice, przedstawiciele szpitala, lokalnych władz oraz mediów.

W ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach”, którą Śnieżka realizuje od 2005 roku, został odmalowany kolejny oddział dziecięcy w Polsce, tym razem przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. To już 23. placówka, która zyskała nową kolorystykę wnętrz oraz oprawę graficzną przestrzeni. Odnowione ściany szpitala zdobią teraz wielobarwne rysunki. – Realizując program “Dziecięcy świat w kolorach” zawsze koncentrujemy swoje działania na dostosowaniu kolorystyki remontowanych pomieszczeń do możliwości percepcyjnych małych pacjentów. Odpowiednio dobrane kolory sal, w których hospitalizowane są dzieci są istotnym wsparciem w procesie leczenia. Zgodnie z tym założeniem również barwne obrazki, którymi dekorujemy szpitalne wnętrza są dobierane tak, aby nie tylko komponowały się z kolorystyką ścian, ale także budowały przyjazną atmosferę, ciekawiły i bawiły. Wnętrza oddziału w Dąbrowie Tarnowskiej udekorowaliśmy motywami łagodnej zielonej łąki, które wypełniły remontowaną przez nas placówkę optymizmem i pozytywną energią – tłumaczyła Aleksandra Małozięć, reprezentująca Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Obecny wygląd oddziału podziwiali przede wszystkim rodzice przebywających tam dzieci.  Jak zaznaczali, dzięki bajkowym obrazkom maluchy będą lepiej znosić trudy leczenia i czuć się tu bezpiecznie. – Teraz oddział prezentuje się świetnie, jest kolorowo i bajecznie. Rysunki na ścianach to wspaniały pomysł, dzieci są nimi wyraźnie zainteresowane – mówiła Jolanta Święch, matka jednego z pacjentów.

Podczas spotkania dzieci odwiedzili wyjątkowi goście: Mikołaj ze Śnieżynką, którzy specjalnie dla maluchów przygotowali liczne niespodzianki. Dodatkowo ciepłe życzenia szybkiego powrotu do zdrowia złożył pacjentom Maciej Orłoś, znany prezenter telewizyjny. – Bardzo serdecznie witam dzieci ze szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Nie mogłem przyjechać do Was ze względu na mnóstwo różnych obowiązków w telewizji, i nie tylko. Cieszę się, że dzięki akcji „Dziecięcy świat w kolorach” macie w szpitalu nowe kolorowe ściany – gratuluję Wam bardzo serdecznie. Życzę Wam zdrowia przede wszystkim, a także uśmiechu i dobrego humoru –  mówił dziennikarz i rzeczywiście twarze maluchów w mig się rozpromieniły.

W uroczystym spotkaniu w Dąbrowie Tarnowskiej, oprócz małych pacjentów i ich rodziców, wzięli udział również przedstawiciele szpitala oraz mediów. Nie zabrakło też władz samorządowych: Starosty Dąbrowskiego – Tadeusza Kwiatkowskiego, Wicestarosty Dąbrowy Tarnowskiej – Marka Kopii, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej – Jacka Sarata.  Otwarcie placówki okazało się wielkim świętem dla lokalnej społeczności. Już wkrótce w ramach programu „Dziecięcy świat w kolorach” zostaną odnowione kolejne oddziały dziecięce w całej Polsce.