p4
p6
p3

Aktualności

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku Fundacji Śnieżka


6 lutego 2023

Zachęcamy do wspierania naszych inicjatyw społecznych przy rozliczaniu podatku dochodowego. Dzięki pomocy darczyńców i wsparciu naszego Fundatora, którym jest FFiL Śnieżka SA od lat realizujemy projekty edukacyjne kierowane do dzieci oraz barwne renowacje oddziałów szpitalnych. Naszymi działaniami wspieramy m.in. lokalne szkoły oraz szpitale – na Podkarpaciu i w całej Polsce.

Jak co roku przy rozliczeniu podatku dochodowego mamy możliwość przekazania części środków na działania organizacji pożytku publicznego. Fundacja Śnieżka jest jedną z nich – od lat realizujemy kolejne odsłony autorskich programów społecznych.

Co roku całą kwotę otrzymaną od Darczyńców przekazujemy na nasze cele statutowe. W minionym roku kwota ta wyniosła  266 790,00 zł.

– Dzięki pomocy darczyńców nasze inicjatywy mogą docierać do coraz szerszych grup beneficjentów. To co charakteryzuje naszą Fundację, to fakt że środki z 1,5 % przeznaczamy w całości na realizację projektów, wracają one zatem do naszych beneficjentów. Jest to możliwe również dzięki temu, że nasza codzienna działalność jest wspierana przez Fundatora, a zarząd realizuje swoje zadania społecznie – mówi Aleksandra Małozięć, prezes zarządu Fundacji Śnieżka.

Rozwijamy programy społeczne

W nowym roku ponownie będziemy wspierać edukację dzieci ze szkół podstawowych. Dzięki lokalnemu programowi „Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej” pomożemy loklanym czwartoklasistom w zrozumieniu zagadnień z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. To projekt wykraczający poza zagadnienia podstawy programowej, w czasie którego dbamy zarówno o zdobycie praktycznej wiedzy, tak potrzebnej w dorosłym życiu, jak i o kreatywny rozwój uczniów.

Zrealizujemy także kolejną odsłonę akcji „Świat w kolorach”, czyli barwnych renowacji oddziałów w szpitalach w całej Polsce. Tym razem połączymy w niej wsparcie dla naszej społeczności lokalnej z misją zmiany świata w miejsce pełne kolorów. W styczniu br. ukończyliśmy remont pierwszej części Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii dębickiego szpitala i zaplanowaliśmy odnowienie jego drugiej części. Przed nami także kolejny krok we wspieraniu oddziałów psychiatrii dziecięcej. Niebawem rozpoczynamy renowację dużej placówki w województwie mazowieckim.

Jeszcze do 2 maja br., rozliczając PIT za 2022 r., można przekazać 1,5% podatku Fundacji Śnieżka – wystarczy we właściwym polu wpisać numer KRS 0000231088.

 

Serdecznie Państwu dziękujemy za piękną pomoc w imieniu swoim i tych, którzy ją otrzymają!