p4
p6
p3

Aktualności

Finał 4. edycji projektu Mały Świat Dużego Pieniądza


30 września 2021

  Na podbój Stolicy ruszyli uczniowie biorący udział w 4. edycji projektu edukacyjnego Mały Świat Dużego Pieniądza, realizowanego przez Fundację Śnieżka przy wsparciu Firmy Śnieżka.  W tej edycji programu uczestniczyło ponad 400 uczniów z 20 szkół podstawowych z Gmin Pilzno i Dębica oraz z Miasta Dębica. Wyjazdy, opóźnione przez pandemiczną rzeczywistość były doskonałą okazją do nauki i dobrej zabawy.  

W poprzednim roku szkolnym uczestnicy projektu brali udział w aktywizujących zajęciach warsztatowych, na których poruszane były takie kwestie, jak min.: wartość pieniądza, planowanie wydatków, gospodarowanie czasem własnym, wolontariat oraz zagadnienia z obszaru ekonomii społecznej. Uczniowie mogli zdobywać nową wiedzę poprzez ciekawe działania w grupach, wzajemne interakcje, ćwiczenia wykorzystujące wyobraźnię oraz mobilizujące do działania i odkrywania.

Wraz z nadejściem pandemii Covid-19 realizacja programu została zawieszona – dlatego też dopiero teraz, uczniowie biorący w nim udział mogli zakończyć swoją edukacyjną przygodę z projektem – poprzez  wyjazd na wycieczkę – która jest jego zwieńczeniem. Uczestnicy wyruszyli do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli na własnej skórze przekonać się o wpływie i działaniu światła, wody i powietrza. Wszystkie eksponaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy mogli sprawdzić swoją siłę, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, czy motorykę, a przy tym dobrze się bawić. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik był niewątpliwie ciekawą przygodą, ale kolejna czekała uczniów na Starówce, gdzie mogli odkrywać jej tajemnicze zakamarki, wsłuchując się w opowieści Przewodnika. Śladami historii oraz ciekawych legend i opowieści, uczniowie spacerowali po Starym Mieście, by zobaczyć min.: osławioną Syrenkę, kolumnę Zygmunta, czy Barbakan.

Uczniowie zmęczeni, ale radośni i zadowoleni bezpiecznie powrócili do domów – tym samym zamykając kolejną edycję projektu Mały Świat Dużego Pieniądza.