15 wyjazdowa akcja krwiodawstwa

9 stycznia 2018

Jak co roku, mogliśmy wesprzeć tak wspaniałe przedsięwzięcie jakim jest „dar życia” realizowany przez uczestników Klubu Honorowych Dawców Krwi. Jest nam niezmiernie miło móc udzielić się w tak wyjątkowej akcji.

W dniu 8 grudnia 2017 roku uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy odwiedzili Terenowy Oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie mieszczący się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu.

W historii szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. Lek. med. Jana Szymaszka była to15 wyjazdowa akcja do Prokocimia, którą zorganizowały Małgorzata Burdzy (prezes klubu) wraz  z Marzeną Koziarą – Lesiak.

Łącznie 20 krwiodawców podarowało 9 litrów krwi co powiększyło  ilość krwi oddanej w Prokocimiu do 194 litrów.

Natomiast Ernest C. podpisał deklarację woli i po badaniach lekarskich zarejestrował się jako potencjalny dawca szpiku.

Krwiodawcy oprócz przekazania krwi na cele lecznicze odwiedzili małych pacjentów w kilku oddziałach i przychodniach lekarskich. Towarzyszył im Św. Mikołaj, który przebywające tam dzieci obdarował prezentami, maskotkami i słodyczami.

Po tej akcji bilans krwi  oddanej przez krwiodawców „Kwiatka” w 2017 roku przekroczył 100 litrów.

GRATULUJEMY !